BAŞKANIN MESAJI

BELEDİYEMİZ, 6360 SAYILI BÜYÜKŞEHİR KANUNU İLE 2014 YILINDA BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ STATÜSÜ KAZANMIŞTIR. BU YASAYLA BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTE OLAN SU, KANALİZASYON, İTFAİYE, OTOGAR, OTOPARK, MEZBAHA HİZMETLERİ KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GEÇMİŞTİR. 6360 SAYILI KANUN’DAN ÖNCE 4 MAHALLEMİZ MEVCUT İKEN, KANUN’DAN SONRA MAHALLE SAYISI 14’E ÇIKARAK, HİZMET GÖTÜRECEĞİMİZ COĞRAFİ VE BEŞERİ ALANDA GENİŞLEMİŞTİR.

HİZMETLERİMİZİ İSTENİLEN DÜZEYDE VE KALİTEDE SUNMAMIZIN TEMELİNDE, SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNETİM SİSTEMİMİZ YATMAKTADIR. KAYNAKLARIMIZIN AMAÇ VE HEDEFLERİMİZE UYGUN OLARAK DAHA PLANLI, ETKİN VE VERİMLİ KULLANIMINI SAĞLIYORUZ. MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ, STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA, PERFORMANS GÖSTERGELERİMİZİ MALİ SAYDAMLIK VE HESAP VERİLEBİLİRLİK İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE İLAN EDEREK, HALKIMIZIN ÇALIŞMALARIMIZA DESTEK VE KILAVUZ OLMALARINI KATILIMCILIK ADINA BEKLEMEKTEYİZ. GÖREVE BAŞLADIĞIMIZ İLK GÜNÜN HEYECANIYLA VE BİZE TEVDİ ETTİĞİNİZ SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDE OLARAK SİZ DEĞERLİ HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYACAK, YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK ÇALIŞMALARIMIZI, AZİM VE KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ.

2019-2024 DÖNEMİNİN TÜM HALKIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLER. DEĞERLİ MECLİS ÜYELERİMİZE VE KIYMETLİ AKÖREN HALKINA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM.                                                                                                              

                                                                                                              İSMAİL ARSLAN

                                                                                                             BELEDİYE BAŞKANI